|   On-line: 43

Kolejny złoty medal Justyny Kozdryk!
Justyna Kozdryk podczas Otwartych Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych wywalczyła złoty medal. To kolejny sukces naszej eksportowej sportsmenki

Pod koniec listopada w Egerze na Węgrzech odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy z całego świata. Min. z Chin, Algierii, Egiptu, Kamerunu.

W mistrzostwach nie mogło także zabraknąć reprezentantów Polski. Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START” reprezentowała Justyna Kozdryk, pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Już w pierwszym dniu zawodów zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 45 kg. Pokonała m.in. aktualną mistrzynię świata w podnoszeniu ciężarów.

W kategorii „open” Justyna Kozdryk zajęła drugie miejsce z wynikiem 93 kg. Przegrała tylko z reprezentantką Chin.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i Świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

Listopadowe mistrzostwa były także eliminacjami do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/RJ
Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2015-12-03 09:54:23 | Kategoria: Inne / Sporty siłowe | Odwiedzin: 4329

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Energia i Promna zwycięskie, Radomiak II znów z remisem 13-04-2024

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024