|   On-line: 32

Medaliści Startu na pudle mistrzostw Polski
W cieniu mistrzostw Europy zostały rozegrane halowe mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w Spale. Zawodnicy radomskiego Startu zanotowali jednak bardzo udany start, bowiem zdobyli trzy medale.

Krążek z najcenniejszego kruszcu zdobył na zawodach w Spale rekordzista Świata i radomski złoty medalista Paraolimpiady w Pekinie Marcin Awiżeń. Lekkoatleta wystartował w krajowym championacie w biegu na dystansie 400 metrów, deklasując w finale swoich rywali. - Marcin wygrał bez najmniejszych problemów, choć jakoś szczególnie nie przygotowywał się do startu w Spale. Drugiego w stawce biegacza wyprzedził o dobrych kilka metrów. Szczerze powiedziawszy to na ten sukces zapracował w... ślimaczym tempie. Na co dzień z taką prędkością biega 800 metrów. Tym razem wolniejszy bieg wystarczył, by wygrać tytuł mistrza kraju na połowę krótszym dystansie - poinformował trener radomskich lekkoatletów Jacek Szczygieł.

Do złota Awiżenia radomianie dorzucili jeszcze do kolekcji dwa medale. Srebrny krążek w biegu na dystansie 1000 m zapewnił sobie Mariusz Tubielewicz. Jak powiedział nam szkoleniowiec Startu zawodnik pokazał się z dobrej strony, notując na bieżni zadowalający rezultat. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęła podczas spalskich mistrzostw Alicja Fiodorow. Radomianka, która specjalizuje się w biegach sprinterskich została sklasyfikowana na trzeciej pozycji mimo, że... wygrała bieg finałowy. Niejasności w tej sprawie wyjaśnił szybko trener Szczygieł.

- W rywalizacji niepełnosprawnych muszą być stosowane regulaminowe udogodnienia. Szczególnie w przypadku biegów sprinterskich, w których tym razem nie było podziału na grupy schorzeń. Zatem mimo, że Alicja wygrała na bieżni, to po przeliczeniu współczynników czasowych na punkty okazało się, że była dopiero trzecia - wyjaśniał trener Startu.

W hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich startowało jeszcze dwoje reprezentantów Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start". Mowa o Annie Płodzik i Piotrze Sładkowskim. Oboje zaprezentowali się w konkurencji technicznej pchnięcia kulą i jak oznajmił nam trener Szczygieł, spisali się na miarę swoich możliwości. Płodzik zajęła ostatecznie ósma lokatę, natomiast Sładkowski, który rywalizował w gronie zawodników siedzących na wózkach uplasował się na dziewiątym miejscu. - Jechaliśmy do Spały bez jakiś konkretnych założeń wynikowych. Udało się jednak zdobyć trzy medale, pozostali nasi reprezentanci zajmowali lokaty w czołowych dziesiątkach, zatem można mówić o poprawnym starcie - zakończył trener Szczygieł.

Źródło: gazeta.pl,
Data: 06-10-2009 | Kategoria: Inne / Sport niepełnosprawnych | Odwiedzin: 9372

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Energia i Promna zwycięskie, Radomiak II znów z remisem 13-04-2024

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024