|   On-line: 41

Szymkiewicz i Auda przeciwko sobie w reprezentacjach
Dwa zwycięstwa z Czechami w meczach towarzyskich ma za sobą, przygotowująca się do EuroBasketu 2017, reprezentacja Polski. W obu wygranych, swój udział miał Daniel Szymkiewicz z ROSY Radom. Drugi kadrowicz Radomskich Smoków, Michał Sokołowski, tym razem odpoczywał ze względu na lekki uraz kostki. W czeskiej kadrze wystąpił za to nowy podkoszowy ROSY Patrik Auda.

Po ciężkich treningach na zgrupowaniu w Wałbrzychu, przyszedł czas na pierwszy sprawdzian „biało-czerwonych”. Rywalem była reprezentacja Czech, również przygotowująca się do EuroBasketu. Rozegrane zostały dwa spotkania – pierwsze, otwarte dla publiczności i transmitowane przez TVP Sport oraz drugie – zamknięte.
Pierwszy sparing to dominacja Polaków i zwycięstwo 101:68. Daniel Szymkiewicz miał w nim 4,5-minutowy występ. W drugim, wygranym przez nasze Orły 85:72, rozgrywający ROSY przebywał już na parkiecie znacznie dłużej. W ciągu prawie 18. minut zdobył 9 punktów i zaliczył dwie zbiórki.

W obu meczach, absolutnie podstawowym graczem reprezentacji Czech był wychodzący w pierwszej piątce Patrik Auda. Dwukrotnie grał po około 20 minut. Najpierw zdobył 10 punktów i miał 4 zbiórki, a dzień później, zakończył mecz z 13. puntami i 5. zbiórkami.
- Obaj nasi klubowi gracze, Daniel Szymkiewicz i Patrik Auda, prezentowali się dobrze. Nie grał Michał Sokołowski, ale na szczęście jego uraz nie jest groźny – relacjonuje Wojciech Kamiński, coach ROSY i drugi trener reprezentacji Polski.

Po chwili oddechu, biało-czerwoni wyjadą na Litwę, gdzie w najbliższy weekend wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju w Kłajpedzie. Rywalami Polaków będą: Litwa, Łotwa i Gruzja.
11 sierpnia czeka naszą reprezentację mecz z Łotwą w Rydze, a 18-20 sierpnia turniej w Hamburgu. Tam odbędą się mecze z Niemcami, Rosją i Serbią.
Na zakończenie okresu przygotowawczego, w dniach 24-26 sierpnia, rozegrany zostanie turniej w Polsce, na który zaproszone zostały zespoły Węgier, Wielkiej Brytanii i Izraela.

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2017-07-31 09:27:37 | Kategoria: Koszykówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1238

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Finał Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 21-03-2024

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu! 21-03-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 marca) 21-03-2024

Rozpoczyna się Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Zapisz się już dziś! 20-03-2024

Były mistrz świata piłkarzem Radomiaka 19-03-2024

Porozmawiajmy o Muzeum Radomskiego Sportu 19-03-2024

Róznorodność w sporcie może być siłą! 19-03-2024

Trzy medale zapaśników Olimpijczyka na MP 19-03-2024

Bolesny błąd HydroLuksiar w boju z wiceliderem 18-03-2024

Z piekła niemal pod niebiosa - Pilica Białobrzegi z pierwszym wiosennym triumfem 17-03-2024

APR Radom znów wygrał - tym razem w Szczecinie 16-03-2024

HydroTruck poległ w wyjazdowym boju z GKS-em Tychy 16-03-2024

Wystartowała Tymex Liga Okręgowa. I to w jakim stylu! 16-03-2024

Radomiak uległ liderowi z Białegostoku 16-03-2024

Rezerwy stołecznej Legii nie były zbyt gościnne dla piłkarzy radomskiej Broni 16-03-2024