|   On-line: 15

Marius Adler: - Na początku byliśmy rozkojarzeni
Inauguracja Basketball Champions League w Radomiu, okazała się dla zespołu gospodarzy niezbyt udana. Po fenomenalnej pierwszej kwarcie, drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego oddała pole rywalom i uległa Medi Bayreuth 79:96. Z rozgrywającym niemieckiego teamu Mariusem Adlerem rozmawiała Katarzyna Gryz.

Katarzyna Gryz, RadomSport.pl: - Pierwsza kwarta nie była dobra w waszym wykonaniu. ROSA grała świetnie zarazem w obronie jak i ataku. Popełnialiście wiele błędów, natomiast w drugiej kwarcie nastąpił przełom, graliście agresywnie i mądrze. Co się stało, że nagle zaczęliście grać bardzo dobrą koszykówkę?
Marius Adler, Medi Bayreuth: - Myślę, że zaczęliśmy grać dobrze i twardo w obronie. Staraliśmy się nie dawać ROSIE szans na łatwe akcje i dobrze ich kryć. Czasem tak jest, że pierwsza kwarta nie wychodzi i później trzeba nadrabiać, jednak uważam, że udało nam się to, ponieważ odrobiliśmy 27 punktów.

Druga i trzecia kwarta były świetne w wykonaniu twojej drużyny. Graliście na najwyższym poziomie i widać było wasze skupienie, ale wracając do pierwszej kwarty co się działo, że aż tak wam nie szło?
- W pierwszej kwarcie ROSA grała bardzo dobrze w obronie, a nam cóż, nic nie wpadało do kosza. Myślę, że to było pewnego rodzaju rozkojarzenie, czasem ciężko złapać rytm jeśli gra się pierwszy raz w innej hali. ROSA świetnie wykorzystała ten moment i wyszła na duże prowadzenie.

Bardzo dobrze graliście w szybkim ataku, ale jak myślisz co było dzisiaj najmocniejszym punktem gry gospodarzy?
- Uważam, że ROSA zagrała bardzo dobry mecz. Mają twardą obronę, która jest ich ogromnym atutem. W dzisiejszym meczu również pokazali, że są bardzo skuteczni w rzutach z dystansu

To był wasz pierwszy mecz w Basketball Champions League i pierwszy wygrany mecz. Jakie macie dalsze plany?
- Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Jeśli chodzi o plany to na pewno trochę poświętujemy, a następnie będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa w BCL, a także w Bundeslidze. Będziemy oczywiście czekać na mecz z ROSĄ u nas.

Rozmawiała KATARZYNA GRYZ

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2017-10-12 07:28:23 | Kategoria: Koszykówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1193

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Finał Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 21-03-2024

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu! 21-03-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 marca) 21-03-2024

Rozpoczyna się Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Zapisz się już dziś! 20-03-2024

Były mistrz świata piłkarzem Radomiaka 19-03-2024

Porozmawiajmy o Muzeum Radomskiego Sportu 19-03-2024

Róznorodność w sporcie może być siłą! 19-03-2024

Trzy medale zapaśników Olimpijczyka na MP 19-03-2024

Bolesny błąd HydroLuksiar w boju z wiceliderem 18-03-2024

Z piekła niemal pod niebiosa - Pilica Białobrzegi z pierwszym wiosennym triumfem 17-03-2024

APR Radom znów wygrał - tym razem w Szczecinie 16-03-2024

HydroTruck poległ w wyjazdowym boju z GKS-em Tychy 16-03-2024

Wystartowała Tymex Liga Okręgowa. I to w jakim stylu! 16-03-2024

Radomiak uległ liderowi z Białegostoku 16-03-2024

Rezerwy stołecznej Legii nie były zbyt gościnne dla piłkarzy radomskiej Broni 16-03-2024