|   On-line: 38

Cerrad Czarni zmietli z boiska Indykpol AZS Olsztyn [GALERIA]
Rewelacyjne spotkanie rozegrali w walce o punkty PlusLigi siatkarze Cerrad Czarnych Radom. Nie będąc faworytem starcia z Indykpolem AZS Olsztyn, nie dali przeciwnikowi żadnych szans. Wygrali pewnie, bez straty seta i w doskonałym stylu!

Mecz świetnie zaczęli radomianie, którzy wykorzystali wszystkie błędy przyjezdnych. Prowadzenie 6:2 skłoniło trenera AZS-u Roberto Santilliego do wzięcia szybkiej przerwy. Początkowo niewiele ona dało, ale z biegiem czasu Akademicy zaczęli odrabiać straty. Wreszcie lekki kryzys przełamał atak ze środa Dimy Terymonenko i zaczęła się wymiana punkt za punkt. Czarni znów jednak odskoczyli kiedy dwie dobre wystawy Kamila Droszyńskiego skutecznie zakończył Tomasz Fornal. Kiedy w trudnej kontrze nie pomylił się Michał Filip, gospodarze prowadzili już 19:14. I poszli za ciosem, wygrywając partię z dużą przewagą.

Wahania nastrojów mieliśmy na początku drugiego seta. Czarni rozpoczęli od prowadzenia 3:0, ale za chwilę olsztynianie wyrównali na 3:3. Znów jednak goście pierwsi poprosili o przerwę, bo Czarni odskoczyli na trzy "oczka". AZS jeszcze raz wyrównał, ale po serii zagrywek Kamila Droszyńskiego, a potem Wojciecha Żalińskiego, nie był w stanie utrzymać wyniku. Niesieni dopingiem Czarni wbijali kolejne gwoździe i pewnie wygrali seta.

W kolejnej odsłonie widowiska mieliśmy "taniec Roberto Santiiliego. Trener gości poprosił o challange, a kiedy sędziowie potwierdzili punkt dla Czarnych, Włoch wpadł w szał. Otrzymał najpierw żółtą, potem czerwoną kartkę, ale arbitrów do swoich racji nie przekonał. Na dodatek nie wybił z rytmu radomian, którzy wyraźnie się rozkręcili.
Olsztynianie, ani myśleli rezygnować. Kiedy zrobiło się 19:18, trener Czarnych Robert Prygiel poprosił o przerwę. AZS poszedł jednak za ciosem. Po trudnych zagrywkach Jakuba Kochanowskiego, Wojskowi pogubili się, oddali prowadzenie i końcówka znamionowała duże emocje.
Przy szalejącej publice, Czarni wygrali tę partię na przewagi, a cały mecz bez straty seta!

MVP spotkania został uznany Michał Filip

CERRAD CZARNI RADOM - INDYKPOL AZS OLSZTYN 3:0 (25:17, 25:20, 27:25)
Czarni: Droszyński, Teryomenko, Żaliński, Filip, Ostrowski, Fornal, Watten (libero) oraz Kwasowski.
AZS: Woicki, Pliński, Andriga, Rousseaux, Kochanowski, Hadrava, Żurek (libero) oraz Zniszczoł, Makowski, Buchowski, Scheerhoon, Kańczok.

GAS

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2017-11-25 14:44:46 | Kategoria: Siatkówka / PlusLiga | Odwiedzin: 3346

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Nowa miotła w Polonii Iłża 18-04-2024

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024