|   On-line: 28

Trefl Gdańsk mocniejszy od Cerrad Czarnych Radom
Zgodnie z przewidywaniem, bardzo trudne warunki postawił Cerrad czarnym Radom zespół Trefla Gdańsk, wygrywając w hali MOSiR za trzy punkty. Rywal był rzeczywiście wymagający, ale przy mniejszej liczbie własnych błędów można było pokusić się przynajmniej o "oczko", a przy odrobinie szczęścia nawet o zwycięstwo.

Z dużym animuszem rozpoczęli spotkanie gospodarze. Mocne i celne zagrywki pozwoliły wypracować kilka punktów przewagi, ale od stanu 10:7, cztery razy z rzędu skuteczni byli siatkarze Trefla. Na niewiele zdały się dwie przerwy, o które poprosił trener Czarnych Robert Prygiel, bo Trefl wyraźnie się rozpędził. Gdańszczanie grali jak natchnieni, wykorzystując nawet najmniejsze błędy miejscowych, więc siedem punktów przewagi na koniec seta nie może dziwić.

Historia zaczęła się powtarzać w drugiej partii. Znów Czarni zaczęli świetnie - blokowali, atakowali, zagrywali jak należy. Prowadzili 8:4 i 9:6, żeby po prostych błędach w przyjęciu oddać całą przewagę, a nawet prowadzenie. Gdańszczanie nie grali wcale jakoś rewelacyjnie, ale to radomianie popełniali błędy. A to przy odbiorze pomylił się Dustin Watten, a to na linię przy zagrywce stanął Dmytro Teryomenko i powolutku set wymykał się spod kontroli gospodarzy.
I choć porażka była tym razem niższa, to Trefl objął prowadzenie w meczu 2:0.

Kiedy na początku trzeciego seta dwa pierwsze punkty zdobył Wojciech Żaliński, odżyły nadzieje. Tym bardziej, że kapitalna zagrywka Tomasza Fornala dała Czarnym prowadzenie 10:6. W tym samym elemencie błysnął także Dmytro Teryomenko i szybko zrobiło się 19:11. Radomianie zgnietli rywala w tej odsłonie widowiska!

Walka punkt za punkt trwała niemal przez całą czwartą partię. Prawie, bo w końcówce siatkarze Czarnych zaczęli popełniać proste błędy. Słabe przyjęcie przełożyło się na łatwe punkty gdańszczan i z remisu 20:20, zrobiło się 20:23. Tej przewagi, Trefl nie pozwolił już gospodarzom zniwelować.

MVP spotkania został Tyler James Sanders.

CERRAD CZARNI RADOM - TREFL GDAŃSK 1:3 (18:25, 22:25, 25:16, 23:25)
Cerrad Czarni:
Droszyński, Teryomenko, Żaliński, Ziobrowski, Fornal, Huber, Fornal, Watten(libero) oraz Rybicki, Dolgopolov.
Trefl: Schulz, Nowakowski, Sanders, Ferens, McDonnell, Szalpuk, Olenderek (libero) oraz Niemiec, Jakubiszak, Mika, Kozłowski, Gunter, Majcherski (libero).

GAS

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2017-12-10 14:58:49 | Kategoria: Siatkówka / PlusLiga | Odwiedzin: 1874

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024