|   On-line: 37

Rosa przełamała się w boju z Kingiem Szczecin
Jeżeli szukać słuszności powiedzenia, że prawdziwego faceta poznaje się po tym jak kończy, to wzorcowym przykładem na jego słuszność będzie postawa ROSY Radom w pojedynku z Kingiem Szczecin. Przez cały mecz gonili wynik, żeby w ostatniej kwarcie totalnie zdominować rywali i odnieść upragniony triumf

Kapitalna końcówka meczu w wykonaniu ROSY Radom dała zwycięstwo nad Kingiem Szczecin. A łatwo nie było, bo przez większą część spotkania, Radomskie Smoki musiały gonić wynik. Kiedy już jednak dopadły rywala, nie wypuściły wygranej z rąk.

Początkowo szło jak po grudzie. Radomianie nie mogli odnaleźć się w ataku, King powolutku budował przewagę. Gospodarzy co rusz karcił Carlos Medlock, a wiele bezpańskich piłek do kosza dostarczył Łukasz Diduszko. Na szczęście przy prowadzeniu szczecinian 19:10 w grze ofensywnej coś drgnęło. Dobrą zmianę dał Ryan Harrow, trafił z dystansu inny zmiennik Filip Zegzuła i mecz się wyrównał.

Kiedy wydawało się, że ROSA łapie już właściwy rytm, King znów odskoczył, a w rolę świetnego rezerwowego znów potwierdził Paweł Kikowski.

Na więcej miejscowi już nie pozwolili. W czwartej kwarcie obejrzeliśmy radomski walec, który bezlitośnie rozjeżdża przeciwnika. ROSA zaczęła agresywnie bronić, a w ofensywie zaprezentowała tak repertuar zagrań, że ręce same składały się do oklasków. Sygnał do ataku dał "trójką" Michał Sokołowski, poprawili: Igor Zaytsev i Kevin Punter, ale prawdziwy koncert grał Daniel Szymkiewicz. Dość powiedzieć, że swój występ zakończył z 15. punktami, 8. zbiórkami i 8. asystami i 4. przechwyty. Triple-double było całkiem blisko...

Teraz ROSĘ czeka długa przerwa, bo następny mecz dopiero w sobotę 3 marca w Sopocie. Przed własną publicznością Radomskie Smoki zaprezentują się ponownie w środę 7 marca, kiedy podejmować będą TBV Start Lublin.
ROSA RADOM – KING SZCZECIN 90:77 (15:19, 26:24, 18:23, 31:11)
Rosa:
Punter 22 (2), Szymkiewicz 15, Auda 10, Sokołowski 8, Fraser 2 oraz Harrow 15 (2), Zajcew 12 (4), Zegzuła 6 (2), Piechowicz 0, Bojanowski 0

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2018-02-10 19:52:10 | Kategoria: Koszykówka / PlusLiga | Odwiedzin: 1804

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Siatkarka Radomki nie zagra już w TauronLidze 18-04-2024

Ruta w finale Iame Series Italy we Włoszech 18-04-2024

Martyna Kotwiła powołana na mistrzostwa świata. Powalczy o wyjazd na Olimpiadę! 18-04-2024