|   On-line: 34

Wysoka frekwencja podczas tenisowych zmagań w Siennie
Tenisiści stołowi nie mają przerw. W minioną sobotę rozegrano w Siennie VIII otwarty turniej o puchar starosty lipskiego i wójta Sienna. Na starcie stanęło 68 tenisistów z Mazowsza, Podkarpacia i województwa lubelskiego.

W kategorii dzieci i młodzieży do lat 18 zwyciężył Rafał Kawecki pokonując w finale swojego brata Kacpra 3:0. Trzecie miejsce zajął Jakub Wasiak. Wszyscy medaliści przyjechali z Kazanowa.

W kategorii amatorów od początku turniej zdominował Artur Kasprzak z Warszawy. W decydujących grach pokonał Krzysztofa Stalę z Tarnobrzega 3:0, Tadeusza Berlińskiego (Puławy) także 3:0, a w finale Radosława Poświatowskiego (Puławy) 3:1. Drugie miejsce zajął Radosław Poświatowski.

Najmocniej były obsadzone kategorie OPEN w których mogli zagrać obecni i byli ligowcy. W kategorii OPEN do 50 lat zwyciężył Dawid Stąpór (Sandomierz), który pokonał wszystkich przeciwników. W najciekawszej grze wygrał z Mateuszem Sroczyńskim 3:0. Drugie miejsce zajął Jakub Caban (Kozienice) pokonując w decydującej partii Mateusza Sroczyńskiego (Komrzywnice) 3:0. Czwarte miejsce zajął najstarszy w tym gronie sędzia główny turnieju Andrzej Krężel po wygranej z Mariuszem Barszczem (Gózd) 3:2.

W kategorii OPEN powyżej 50 lat udanie wypadli radomianie. Zwyciężył niezawodny Jan Molęda pokonując wszystkich rywali. W najciekawszych grach pokonał Adama Trelę (Sienno) 3:0 oraz w finale Leszka Gawidziela (Puławy) 3:0. Trzeci był Adam Trela (Sienno) po wygranej z innym radomianinem Krzysztofem Witerskim 3:0. Wcześniej Krzysztof Witerski ograł Jerzego Kuźmicza (Sandomierz) 3:1, Ryszarda Głoda (Kazanów) 3:2, oraz Jarosława Chobota (Jedlińsk) 3:0. Organizatorzy najlepszym zawodnikom wręczyli nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy.

Kolejny turniej już w najbliższą sobotę 17 marca 2018 r. w Radomiu. Będzie to kolejny turniej o GRAND-PRIX Radomia. Od godz. 10.00 zawody rozpoczną WETERANI powyżej 60 lat, oraz młodzież i dorośli do 60 lat. O godz. 12.30 turniej zaczną zawodnicy w kategorii OPEN, czyli także obecni i byli ligowcy. Turniej zostanie rozegrany w sali gimnastycznej CKU w Radomiu ul. Kościuszki 7. Wszelkich informacji o turnieju udziela sędzia główny Krzysztof Witerski pod nr. tel. ( 664 71 64 34 ).

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2018-03-13 11:20:09 | Kategoria: Inne / Tenis stołowy | Odwiedzin: 1792

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej