|   On-line: 15

GRAND-PRIX Radomia dla Jana Molędy, Sławomira Sulisa i Krzysztofa Witerskiego
W czwartym turnieju kończącym rywalizację o Grand - Prix Radomia w tenisie stołowym faworyci nie zawiedli. Pierwsi skończyli zmagania zawodnicy w kategorii weteranów. Po raz trzeci zwyciężył Sławomir Sulis i z kompletem 96 punktów zwyciężył w końcowej klasyfikacji.

W sobotnim turnieju w finałowej grze pokonał Bogusława Wróbla 3:1. Miejsce w finale dało Bogusławowi Wróblowi drugie miejsce w generalce. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Janek po zwycięstwie nad borykającym się z kontuzję stopy Markiem Płachtą z Kozienic 3:0. Tym samym Grzegorz Janek powtórzył ubiegłoroczne trzecie miejsce w cyklu.

Jeszcze większe emocje towarzyszyły zmaganiom młodzieżowców i dorosłych amatorów. Tutaj w czwartym turnieju ponownie zwyciężył faworyt Krzysztof Witerski pokonując w finale rewelację rozgrywek 14 letnią najlepszą kadetkę Mazowsza Darię Duralak 3:1 zapewniając sobie z dorobkiem 92 punktów zwycięstwo w całym cyklu GRAND - PRIX Radomia. Drugie miejsce dla Darii Duralak która w najciekawszej grze pokonała Jurija Chalenko 3:1. W klasyfikacji generalnej zawodów trzecie miejsce zajął debiutujący w rozgrywkach Mariusz Mazur z Opoczna po zwycięstwie nad Ernestem Dudą 3:0.

W najmocniej obsadzonej kategorii OPEN zwyciężył niezawodny Jan Molęda pokonując w finale Mariusza Barszcza 3:0. Trzecie miejsce w IV turnieju zajął V ligowiec Piotr Karpienia po wygranej z Michałem Bogutą 3:2 a następnie z Ernestem Dudą 3:1. Jan Molęda z maksymalnym dorobkiem 96 pkt. zwyciężył w rozgrywkach a drugie miejsce zajął nieobecny w ostatnim turnieju Michał Mendrek. W ostatniej chwili na pudło wskoczył finalista IV turnieju Mariusz Barszcz. W całym cyklu zawodów dobrze zaprezentowali się debiutanci Konrad Giska, Krystian Gołąbek , Roman Wainberger czy niewygodny , leworęczny Jurij Chalenko.Po zakończeniu gier najlepsi otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Radomiu i RTKKF Radom.

- Już w najbliższą sobotę 28 kwietnia 2018 r. zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Radomia . Nie może w nich zabraknąć czołowych zawodników z zakończonego cyklu GRAND - PRIX. Zawody zostaną rozegrane w CKU W Radomiu ul. Kościuszki 7 . Pierwsze gry od godziny 10.00. Zapisy 10 minut przed turniejem lub telefonicznie u sędziego głównego Krzysztofa Witerskiego tel. 664 71 64 34 - zachęca arbiter.

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2018-04-25 09:28:08 | Kategoria: Inne / Tenis stołowy | Odwiedzin: 1634

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej