|   On-line: 44

ROSA zostawiła serce, ale Stelmet mocniejszy
Do upadłego walczyła ROSA Radom o zwycięstwo ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra w trzecim meczu playoffs, przed własną publicznością. Więcej talentu i wyrachowania było jednak tym razem po stronie mistrzów Polski i to oni objęli prowadzenie 2:1 w serii do trzech zwycięstw. Kolejny mecz już w czwartek 3 maja, również w Radomiu.

Zanim rozpoczął się pojedynek, komisarz zawodów Marek Lembrych wręczył dwa wyróżnienia dla Michała Sokołowskiego za sezon zasadniczy Energa Basket Ligi. Kapitan ROSY otrzymał statuetki: dla najlepszego Polaka w EBL oraz za wybór do pierwszej piątki EBL. Wyboru dokonali trenerzy wszystkich zespołów ligi.

Potem zaczęła się meczowa walka, choć nie od razu na całego. A może inaczej - na całego, ale Stelmetowi wychodziło wszystko, a ROSIE prawie nic. Dopiero przy stanie 14:0 dla mistrzów Polski (goście trafili w pierwszej kwarcie 6 z 7 rzutów z dystansu) i przerwie na żądanie dla trenera gospodarzy Wojciecha Kamińskiego, pierwszą "trójkę" odpalił Michał Sokołowski.

Zaczęło się odrabianie strat. Najpierw mozolne, potem znacznie szybsze, ale najważniejsze, że systematyczne. Świetnie zafunkcjonowali nasi wysocy, wchodzący z ławki: Igor Zajcew i Patrik Auda, ale klasą dla siebie był Michał Sokołowski. Co jeszcze nie chwilę wcześniej wydawało się nieprawdopodobne, stało się faktem - już w drugiej kwarcie ROSA objęła prowadzenie.

Po przerwie radomianie podjęli próbę ostatecznego złamania rywala, ale obie strony znacznie lepiej spisywały się w obronie niż w ataku. Szaleńcza pogoń za przeciwnikiem kosztowała też wiele sił zawodników z Radomia, a na dodatek z powodu odnowienia urazu, boisko musiał opuścić Ryan Harrow.

Zielonogórzanie jakby czekali na dogodny dla siebie moment i w czwartek kwarcie zaczęli zadawać zabójcze ciosy. Nieprawdopodobne "trójki" trafił Martynas Gecevićius, odnalazł się też w ofensywie Vladymir Dragicević. ROSA nie odpuszczała, ale tym razem zabrakło armat.

W czwartek o godz. 17.45, również w Radomiu, rozpocznie się mecz nr 4. Żeby pozostać w grze, Radomskie Smoki muszą to spotkanie wygrać!

ROSA RADOM - STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA 60:71 (21:30, 19:10, 10:8, 10:23)
ROSA:
Sokołowski 19 (4), English 6, Harrow 4, Fraser 2, Szymański 0 oraz Auda 13 (1), Zajcew 12 (2), Szymkiewicz 4, Piechowicz 0, Bojanowski 0, Zegzuła 0.
Stelmet: Savović 15 (1), Dragićević 12, Koszarek 10 (2), Matczak 7 (2), Zamojski 3 (1) oraz Gecevićius 17 (5), Mokros 5 (1), Hrycaniuk 2, Hernandez 0, Der 0.

GAS

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2018-05-01 20:35:21 | Kategoria: Koszykówka / Ekstraklasa | Odwiedzin: 1469

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Finał Wiktorii Chmielewskiej w Bytomiu 21-03-2024

Przedsmak Euro 2024 w Radomiu już w kwietniu! 21-03-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (22-24 marca) 21-03-2024

Rozpoczyna się Trening do Rowerowej Stolicy Polski! Zapisz się już dziś! 20-03-2024

Były mistrz świata piłkarzem Radomiaka 19-03-2024

Porozmawiajmy o Muzeum Radomskiego Sportu 19-03-2024

Róznorodność w sporcie może być siłą! 19-03-2024

Trzy medale zapaśników Olimpijczyka na MP 19-03-2024

Bolesny błąd HydroLuksiar w boju z wiceliderem 18-03-2024

Z piekła niemal pod niebiosa - Pilica Białobrzegi z pierwszym wiosennym triumfem 17-03-2024

APR Radom znów wygrał - tym razem w Szczecinie 16-03-2024

HydroTruck poległ w wyjazdowym boju z GKS-em Tychy 16-03-2024

Wystartowała Tymex Liga Okręgowa. I to w jakim stylu! 16-03-2024

Radomiak uległ liderowi z Białegostoku 16-03-2024

Rezerwy stołecznej Legii nie były zbyt gościnne dla piłkarzy radomskiej Broni 16-03-2024