|   On-line: 43

Kolejny mistrzowski tytuł Jana Molędy
Faworyt nie zawiódł. Jan Molęda obronił tytuł i po raz kolejny został Mistrzem Radomia w tenisie stołowym. W otwartym turnieju wystartowało 25 zawodniczek i zawodników z Radomia i regionu.

Radomianin nie miał sobie równych zarówno w fazie grupowej, jak i w meczach pucharowych. W najważniejszych grach pokonał Mariusza Barszcza 3:0, następnie Michała Mendrka 3:1, a w finale swojego klubowego kolegę z Energii Kozienice, Piotra Łyjaka 3:0. Na trzecim miejscu turniej zakończył inny zawodnik Energii Jakub Caban po zwycięstwie nad Jackiem Łyżwińskim 3:1.

Świetne zawody rozegrał Ryszard Bogdał. 60-latek ze Skarżyska spacerkiem przebrnął fazę grupowych, by w fazie pucharowej pokonać Eryka Skurę 3:2, a następnie Mariusza Barszcza także 3:2. Miejsce 5-6 zajął wspólnie z Michałem Mendrkiem, który po przegranej z mistrzem, Janem Molędą pokonał Mariusza Ablewskiego 3:1 i Eryka Skurę 3:2. Tym razem fazy grupowej nie przebrnął niedawny zwycięzca kategorii młodzieżowców i dorosłych radomskiego cyklu Grand - Prix Krzysztof Witerski, który nie sprostał ligowcom. Przegrał z Tomaszem Tamiołą 1:3, Piotrem Łyjakiem 0:3 a w najważniejszej grze z Mariuszem Ablewskim 2:3. Także Bogusław Wróbel i Grzegorz Janek zakończyli zmagania na fazie grupowej. Bogusławowi Wróblowi zostaje na pocieszenie urwanie seta Janowi Molędzie.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw (12 najlepszych zawodników): 1. Jan Molęda, 2. Piotr Łyjak, 3. Jakub Caban, 4. Jacek Łyżwiński, 5 - 6. Ryszard Bogdał, Michał Mendrek, 7-8. Mariusz Barszcz, Mateusz Gąciarski, 9-12. Mariusz Ablewski, Katarzyna Bielak, Eryk Skura, Tomasz Tamioła.

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2018-05-06 14:22:37 | Kategoria: Inne / Tenis stołowy | Odwiedzin: 2045

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej

Energia i Promna zwycięskie, Radomiak II znów z remisem 13-04-2024

Oskar Przysucha zapuntkował na trudnym terenie 13-04-2024

Wróciły stare demony Drogowca Jedlińsk 13-04-2024

HydroLuksiary przekonały się o sile poznańskiej lokomotywy 13-04-2024

Bez bramek w meczu Broni Radom z Mławianką Mława 12-04-2024

PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND (12-14 kwietnia) 12-04-2024

Cztery medalowe zdobycze radomian na młodzieżowych mistrzostwach Polski 11-04-2024