|   On-line: 20

Włodzimierz Zieleziński dwukrotnym wicemistrzem Polski
Na 50-metrowym basenie olimpijskim w Poznaniu odbyły się Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Masters w pływaniu. Na starcie stanęło 440 zawodników ze 115 klubów z Polski i siedmiu krajów europejskich,między innymi z Rosji, Ukrainy, Węgier, Czech i Słowacji,oraz reprezentant Australii.
Kolejny świetny występ w tym gronie zanotował radomianin Włodzimierz Zieleziński, który w swojej kategorii zdobył pięć medali.

Radomianin wywalczył dwa srebrne medale i tytuł wicemistrza Polski na dystansie 800 m stylem dowolnym z wynikiem 15:27.05, oraz w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym w czasie 42.70 Radomski senior zdobył także trzy brązowe medale w wyścigach na 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz 400 m stylem dowolnym.

Zieleziński podkreśla, że jest bardzo zadowolony ze startu, zwłaszcza z podwójnego tytułu wicemistrza Polski. - To były dla mnie niezapomniane mistrzostwa, doskonale zorganizowane i świetnie obsadzone. Właśnie minęło 5 lat, od kiedy po latach wróciłem do pływania. Uprawianie tego niełatwego sportu daje bardzo wiele satysfakcji i zadowolenia. Utrzymywanie się w ścisłej czołówce najlepszych pływaków Polski w mojej kategorii wiekowej wymaga dyscypliny treningowej i bardzo dobrego zdrowia, na które jak na razie odpukać nie narzekam. Jeszcze w tym sezonie czeka mnie kilka startów w zawodach Pucharu Polski, a w listopadzie Zimowe Mistrzostwa Polski w Olsztynie, na których chciałby powtórzyć sukces letnich mistrzostw, a może ugrać coś więcej, pożyjemy - zobaczymy - podsumowuje pływak.

Poleć artykuł swoim znajomym

Chcesz znać wyniki jeszcze szybciej, a jeszcze nie dołączyłeś do nas na Facebooku? KONIECZNIE ZRÓB TO TERAZ!

Data: 2018-06-28 11:23:18 | Kategoria: Inne / Pływanie | Odwiedzin: 6213

Podobnie jak w życiu "nie samym chlebem żyje człowiek" tak i my nie skupiamy się wyłącznie na sporcie. Teatr, kino, muzyka, rozrywka... także są nam bliskie. +wiecej